Szanowny oddany Bogu Serafin Kaszuba

Ktokolwiek spośród nas czasem natrafia na własnej drodze tyle przeszkód, że zdołamy się w nich zapomnieć. Nieraz gubimy sami siebie, zapominamy kim jesteśmy, widzimy dookoła naprawdę wiele złych rzeczy, które dzieją się jakiegokolwiek dnia, że przestajemy widzieć sens. Dokładnie wtedy potrzebujemy kogoś, kto potrafi nam wskazać nadzieję, kto dzięki swojemu przeznaczeniu pokazuje nam, że na końcu naszej podróży to wszystko nabierze znaczenia. Jeśli chcemy dokładnie takiego natchnienia warto przybliżyć sobie żywot poważnego sługi Bożego Serafina Kaszuba. Człowiek o niezwykłym sercu, sile, a głównie przeogromnej chęci pomagania innym oraz zachęcenia modlitwą czy podniesienia na duchu ludzi w potrzebie. Jego żywot jest naprawdę warty przeczytania, ażeby przypomnieć sobie, że tacy ludzie faktycznie istnieli i my mamy możliwość się obecnie na nich wzorować.

Wytrwała ufność

Poczciwy sługa Boży Serafin Kaszuba, dokładnie takie imię zostało mu nadane w 2017r. Dzięki wszystkich bohaterskim czynom, których wypełnił za życia. Dzięki niezachwianej wierze oraz konsekwentnej pomocy wiernym. Niełatwo jest nam zaufać w to, że człowiek taki naprawdę stąpał po tej ziemi, człowiek tak zupełnie oddany Bogu. Na www stronie przypisanej jego osobie znajdziemy:

 • życiorys,
 • stwierdzenie ludzi, którzy mieli okazję go poznać,
 • modlitwy,
 • słowa i kazania,
 • myśli,
 • nagrania z wspomnieniami o Serafinie Kaszubie,
 • przyjaciele,
 • okazja przekazania ofiary pieniężnej, ażeby osoba tego znakomitego sługi Bożego była niezwykle powszechna.

Człowiek, który przetrwał wojnę, który kilkanaście razy prawie zginął, który był ścigany przez policje, skazany za zbrodnie, których nie wykonał, skazany właśnie dlatego, że pragnął głosić słowo Boże. Tułałsię z miejsca na miejsce, tak aby w określonym okresie zostać stałego miejsca zamieszkania, przez mnóstwo swoich ostatnich lat istnienia nie miał stałego meldunku. Szedł i głosił oraz wspierał tych co cierpieli mimo dużego własnego cierpienia, który miał na własnych barkach. Mimo tych wszystkich niedogodności, które był zmuszony pokonywać każdego dnia, wszyscy wspominają go jako osobę, od której dominowała ogromna radość życia. Ponadto był bardzo ubogi, ale wcale o to nie dbał. Jadł wtedy co dali mu wierni jedyne pieniądze jakie posiadał wydawał na bilety autobusowe, by jeździć do innych miast i rozszerzać swoją wiarę i wiarę w pozytywniejsze jutro. Jednym z wielu bohaterskich działań, był fakt, że uczestnicząc w wielu wysiedleniach Polaków, za każdym razem powtarzał, że choćby dwie osoby pozostały on będzie trzecią. Nigdy nie opuścił nikogo kto mógłby potrzebować oparcia duchowego. Obojętne było dla niego jaka kara może go zastać, otarł się o śmierć wiele razy, pomimo to nigdy się nie poddał. Nie był zainteresowany dobrami materialnymi, nie przyciągało go to jak wygląda, nie musiał podobać się innym. Jedno co go interesował kościół, modlitwa i ludzie, pragnął ich gromadzić. Dzięki swojej dużej wierze podarował otuchy Polakom, zapewniał w uznaniu, że to dobro wygra, nieistotne jak wiele zła jest około, zło jest tylko przejściowe.

Otwórz się na szczęście

Każdy niezależnie od tego w jakiej sytuacji życiowej się znajduje, powinien zerknąć na stronę internetową poświęcona czcigodnemu słudze Bożemu Serafinowi Kaszubie. Był to bowiem człowiek:

 • prosty,
 • o niezachwianej wierze,
 • całkowicie oddany Bogu,
 • nieustannie pomagający innym.

Wszyscy z pewnością się zgodzą, iż takich ludzi potrzebujemy wśród nas. Jednak czasami wystarczy pamięć o nich. Pomaga to nam odzyskać nadzieje, pewność i chęć. A co więcej czyni to, że sami wymagamy być silniejszymi ludźmi.

About the author

7 komentarzy

 1. Telisława 22 kwietnia 2020 Reply
 2. Władysław 6 stycznia 2021 Reply
 3. Dobromierz 25 czerwca 2021 Reply
 4. Ninomysł 26 czerwca 2021 Reply
 5. Andron 11 listopada 2021 Reply
 6. Doris 11 listopada 2021 Reply
 7. Lambert 11 listopada 2021 Reply

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *