Różne cechy powietrza

Przeróżne zalety powietrza zawiadamiają o tym, czy jest ono dla człowieka należyte, albo może rzeczywiście wręcz przeciwnie – wielce szkodliwe i zanieczyszczające. Jednym z tych parametrów jest wilgotność powietrza, którą ludzie sami nieraz potrafią wyczuć, bowiem dyskomfort sprawia człowiekowi zawsze przebywanie w zbyt suchych, bądź nazbyt wilgotnych pomieszczeniach. Hipotetycznie osuszacze powietrza mogą eliminować z lokali nadmiar wilgoci, tymczasem i tak nim się go zastosuje, na pewno należałoby dowiedzieć się, jaka wilgotność powietrza byłaby w ogóle dla człowieka doskonała. Jej odpowiednią wartość podają, bowiem naukowcy, którzy cały czas studiują warunki klimatyczne, w jakich przeróżnym ludziom przychodzi żyć.

Ile zawiera perfekcyjna wartość wilgotności powietrza?

Nim się ją stwierdzi, warto poznać się z powszechną formułą hasła „wilgotność powietrza”. A charakteryzuje ono całą ilość wody, która znalazła się w powietrzu danego wnętrza bądź budynku. Przeważnie wyraża się ją w procentach, zatem przyjęło się, że perfekcyjna wilgotność powietrza dla domków mieszkalnych, czy mieszkań powinna liczyć 40-60%. Jeżeli jest ona znacznie wyższa od tej normy, należy użyć osuszacze powietrza lewaco, które wyeliminują z budynku lub pomieszczenia zbędną ilość wody. Ewidentnie nie wolno go aplikować w tych miejscach, w których wilgoć powietrza jest zanadto niska, czyli sięga wartość niższą aniżeli 40%. Jak ona oddziałuje na człowieka? Mianowicie może wysuszać spojówki, prowadzić do chorób dróg oddechowych czy wytwarzać przesuszenia skórne. Za rozległa wilgotność powietrza jeszcze nie jest korzystna, ponieważ to ona jest naczelną przyczyną pojawiania się w wnętrzach grzybów i pleśni. One powodują z kolei rozrost bakterii oraz drobnoustrojów, które przedostają się ekspresowo do organizmu człowieka. Postrzegając stąd na wewnętrznych ścianach domu znaki pleśni czy grzybów, warto sięgnąć po osuszacze powietrza, które znacząco obniżą wartość wilgotności powietrza. Wywoła ją do optymalnej wysokości, jaka dla człowieka będzie już pewnie odpowiednia.

W jaki sposób możemy umożliwić sobie kapitalne warunki do odpoczynku?

Zpewnością staramy się cenić właściwości i możliwości snu, bez którego czujemy się absolutnie bezużyteczni i wypruci z energii. Pilnujemy tego, aby spędzać w łóżku chociaż te 6 godzin dziennie, a gdy tylko pozwoli nam na to nasz styl życia, rozszerzamy ten czas do 8 h – dawki wręcz imponującej. Często natomiast nawet po takim wypoczynku nie czujemy się w pełni zregenerowani, szokując się, co sprawia, że nasz sen nie jest nazbyt jakościowy. A przypuszczalnie osuszacze powietrza poradziłby sobie z taką okolicznością, ponieważ jeśli to nadmiar wilgoci powoduje u nas ciągłe zmęczenie, musimy tą przyczynę anulować. Zamieńmy zatem warunki swojej sypialni, a od tej pory wszelka, spędzona w niej chwila pozwoli nam naprawdę wypocząć. Na samym starcie spróbujmy oszacować jakość powietrza, którym przychodzi nam oddychać właśakurat w tej sypialni. Pewnie to ono jest winnym odczuwanego przez nas dyskomfortu, toteż je musimy jakoś „poprawić” i przeczyścić. Samo przewietrzanie pomieszczeń może tu nie wystarczać, bowiem gdy na ścianach naszego pokoju pojawił się już grzyb, ewentualnie stwierdzamy początki toczącej się pleśni, właśnie osuszacze powietrza sprostają anulować ten problem. Dokładnie, jeżeli w naszej sypialni panuje wręcz niekorzystna atmosfera, czyli duchota i suche powietrze, nie możemy stosować podobnego rozwiązania, bowiem tylko pogorszymy swoją sytuację. W takim wypadku zadziałajmy odwrotnie, czyli doprowadźmy mieszkanie do obszerniejszej wilgotności. Poniekąd domowymi i prostymi sposobami potrafimy ten skutek osiągnąć, układając na ciepłych kaloryferach ręczniki spryskane zimną wodą. Możemy ponadto zakupić specjalny nawilżacz powietrza i wstawić go tuż obok łóżka, żeby włączyć go na chwilę przed pójściem spać. Zarówno ten nawilżacz, jak i osuszacze powietrza mogą polepszyć warunki klimatyczne naszej sypialni, polepszając nam zasypianie lub zwiększając skuteczność naszego odpoczynku. Po tak komfortowym śnie na pewno poczujemy się znakomicie.

Tekst został uzupełniony przez administratora strony www lewaco.

About the author

3 komentarze

  1. Florian 27 czerwca 2021 Reply
  2. Igor 29 czerwca 2021 Reply
  3. Barnabasz 8 listopada 2021 Reply

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *