Perełka Morza Czarnego

Kto jeszcze nie odwiedził Odessy, to koniecznie musi nadrobić te zaległości. Miasto nazywane także perełką Morza Czarnego to idealne miasto, gdzie na co dzień można zwiedzić wiele fantastycznych zabytków, jak również można skorzystać z tutejszych plaż. Tutaj można odpocząć, tutaj można zwiedzać. Odessa jest miastem, które przyciąga coraz liczniejszą grupę turystów. Nic dziwnego, bowiem w tym mieście tkwi ogromny potencjał.

Bulwar Nadmorski w Odessie to chyba jedno z najliczniej odwiedzanych miejsc – niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z latem, czy też zimą. Nawet wtedy, kiedy na dworze pogoda nie sprzyja opalaniu zawsze można podziwiać piękne widoki, jakie rozciągają się z tego miejsca. Sam bulwar nie jest długi, bo ma zaledwie 500 metrów długości. To tutaj także znajdują się najsłynniejsze schody w tym mieście – Schody Odeskie, nazwane później Potiomkinowskimi. One to prowadzą turystów w dół do portu. Nie można bowiem zapomnieć, że Odessa jest typowym miastem portowym, gdzie nie raz i nie dwa będzie można zobaczyć statki. Same schody to jeden z najbardziej charakterystycznych elementów architektonicznych tego miasta. Powstały na początku XIX wieku. Miały symbolizować otwarcie się miasta na morze. Schody stały się także „bohaterem” jednego z bardzo głośnych filmów. Osoby, które nie mają ochoty się po nich wspinać, mogą skorzystać z kolejki linowej jaka znajduje się z boku.

Wycieczki do Odessy dają możliwość zobaczenia Teatru Opery i Baletu. Wielu specjalistów przyznaje, że w tym budynku jest niezwykła akustyka, dzięki czemu każde przedstawienie to dla widzów prawdziwa uczta zmysłów. Ferdynand Fellner i Hermann Helmer przyczynili się do powstania obecnego budynku, który powstał w miejsce pierwszego teatru, który spłonął w 1870 roku. Wiele osób będzie zaskoczonych tym z jaką dbałością zostało zaprojektowana wnętrze budynku, gdzie znaleźć można wiele pięknych ozdób. Sobór Przemieniania Pańskiego w Odessie przy placu kończącym ulicę Deribasowską. Wiele osób zauważy tą budowlę z daleka, ponieważ jest ona naprawdę ogromna. W końcu nie ma się czemu dziwić, ponieważ w jej wnętrzu zmieścić się może za jednym zamachem aż 9 tysięcy osób. Ówczesny budynek jest stosunkowo młody, ponieważ został wybudowany w 2002 roku. Wcześniejszy sobór został wysadzony w 1936 roku na rozkaz samego Stalina. Będąc w Odessie nikt na pewno nie będzie się nudził, ponieważ znaleźć tu można wiele urokliwych miejsc, zabytków, które pochłoną wszystkich bez reszty. Do tego miasta warto przyjechać.

Źródło: https://www.kresy.com/osw,wycieczki-do-odessy—6-4-dni,31

About the author

7 komentarzy

  1. Robert 4 stycznia 2021 Reply
  2. Dianna 9 stycznia 2021 Reply
  3. Berna 11 stycznia 2021 Reply
  4. Jakobina 28 czerwca 2021 Reply
  5. Joel 12 listopada 2021 Reply
  6. Klaus 13 listopada 2021 Reply
  7. Halka 14 listopada 2021 Reply

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *